Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mise 10 - Basement Killing

Cílem v této lehké a mimořádně originální misi je zlikvidovat Charlieho Sidjana, počítačového hackera a na závěr vyřadit ovládání výtahu. Nejdříve ze všeho si dojděte pro své vybavení do skříňky č. 137, ze které vezměte dýmovnici a pistoli s tlumičem. A protože nemůžete přes detektory kovu pronést zbraň, musíte pistoli pronést jiným způsobem. Naproti jsou dveře vedoucí do prádelny, kde můžete pistoli vhodit do šachty a později si ji vyzvednout.

Teď si musíte opatřit solidní převlek. Jděte na opačný konec vstupní haly a počkejte u pánských toalet. Za chvíli si přijde odskočit poslíček s pizzou. Použijte buď anestetika nebo strunu, schovejte tělo a vezměte si jeho pracovní oděv. Pak zajděte do místnosti s roznáškou jídla, kde dostanete za úkol doručit pizzu pro Charlieho Sidjana. Projděte skrz detektory a zamiřte k výtahu. Až budete v suterénu, použijte dýmovnici a čekejte až stráže vyklidí pozice. Pak jen stačí dojít pro pistoli a zamířit do sklepa.

Odemkněte dveře a dejte si pozor na lupínky rozházené po zemi. Dopližte se až k oběti a uškrťte ho strunou. Pak jen vyběhnete zpět do strážné budky, kde zlikvidujte počítač ovládající výtah a vstupte do výtahu.

Mise 11 - Graveyard Shift

Vaším jediným úkolem je umístit hackovací zařízení na hlavní počítač. Hned na začátku doporučuji pečlivě prostudovat mapu. Všimněte si hlavně dvou místností, první je označená jako Server (žlutá) a druhá jako AirCon (červená), vaším prvním úkolem bude dostat se do místnosti označené AirCon, pro vstup musíte získat bezpečností kartu, kterou naleznete v místnosti na jih od kuchyně (místnost označená vykřičníkem).

Takže hned po startu se vydejte směrem doprava a až stráž přejde, jděte odemknout dveře a vezměte bezpečností kartu. Nyní zamiřte k již zmiňované místnosti AirCon a pomocí bezpečností karty ji odemkněte a uvnitř vystřelte (pistolí s tlumičem) do chlazení serveru (server cooler). Nebude to trvat dlouho a přižene se správce, otevře si dveře do protější místnosti označené jako Server, a bude se snažit vše dát do pořádku :-). Vy se mezitím připližte a uspěte ho pomocí anestetik a na počítač aplikujte hacking device.

Pak dostanete za úkol dostat se přes most k druhému mrakodrapu, aby mise byla splněna. Pokud možno nenápadně se dostaňte do chodby, kde prostřelte sklo, čímž vyvoláte alarm. Stáží si moc nevšímejte, nemá cenu pokoušet se je obcházet, jen kolem nich proběhněte. Rychle doběhněte přes střechu až na konec.

Mise 12 - The Jacuzzi Job

V této misi musíte zabít Charlieho Sidjana, a ukrást peníze a sošku. Hned na začátku rychle přeběhněte po ochozu až na druhou stranu mrakodrapu. Ocitnete se tak na terase, kde jsou dvoje dveře, jedny vedou do velkého pokoje a druhé do místnosti sekretářky. Otevřete si dveře do velkého pokoje a počkejte až stráže odejdou. Pak rychle vběhněte dovnitř a na stolku seberte brýle pro noční vidění označené na mapě (!). Vraťte se zpět na balkón a klíčovou dírkou se podívejte do druhého pokoje a počkejte až se uvnitř objeví strážný a následně odejde. Ve chvíli kdy sekretářka vstane a začne otvírat trezor, vy v plížícím módu projděte pokojem až ke dveřím, do chodby a zamiřte do dveří naproti, kde zničte pojistky.

Nasaďte si brýle pro noční vidění a zamiřte zpět k trezoru (sekretářka odešla, takže vás nebude nikdo vyrušovat), odsuňte obraz, otevřete trezor a vezměte peníze. Nezapomeňte vše vrátit do původního stavu a jděte přes balkón do velkého pokoje, kde ukradněte sošku. (není vám ta soška trochu známá ? Pokud jste nehráli prvního Hitmana, tak asi ne.)

Vraťte se přes kancelář do chodby a pokračujte až do místnosti s bazénem (po cestě pravděpodobně potkáte technika, který jde spravit pojistky, tak se ho nelekněte). V místnosti se schovejte za paraván a čekejte až děvčata odejdou. Pak pomocí struny uškrťte Charlieho Sidjana a jeho tělo schovejte za vstupní dveře do místnosti a až bude čistý vzduch, zamiřte k výtahu, který přivolejte (přijede asi za 45 vteřin) a někde se mezitím schovejte a až přijede, tak do něj nastupte.

Mise 13 - Murder at the Bazaar

Za úkol máte zabít poručíka Ahmeda Zahira a plukovníka Mohammeda Amida, sebrat jim klíč a mapu lokace. Hned ze začátku běžte k poručíkovu domu a odemkněte zadní vchod. Vpližte se dovnitř a zkontrolujte umístění poručíka, který je ve druhém patře. Pokud bude otočen směrem k vám, vraťte se zpátky do přízemí a chvíli běhejte u dveří, kterými jste přišli a pak se opět vraťte do druhého patra, poručík by měl teď stát obrácen k vám. Zlikvidujte ho strunou nebo nožem, a vezměte mapu lokace.

V této chvíli přicházejí dva strážní a zůstanou v přízemí. Oblečte si poručíkovu uniformu a opatrně se kolem nich propližte ke dveřím a zamiřte na tržiště. Po cestě si dejte pozor na stráže a moc se knim nepřibližujte, abyste nebyli odhaleni. Dojděte k západnímu vchodu na tržiště a schovejte se do výklenku, který je nejvíce na jihovýchod. Vlezte si za bedny a připravte si strunu.

Za pár minut přijde plukovník i se svým vojenským doprovodem. Plukovník vejde do výklenku a zapálí si cigaretu (svoji poslední cigaretu), to je vaše chvíle, připližte se k němu zezadu, zlikvidujte ho, schovejte jeho tělo za bedny a seberte mu klíč. Pak jen stačí počkat až jeho doprovod odejde a dojít k východu.

Mise 14 - The Motorcade Interception

Máte zabít Bismallaha Malika dřív než se dostane do paláce. Pro nenápadný postup je vhodné sehnat si uniformu vojáka. Najděte si nějakého, který je mimo dosah ostatních, třeba v severní části lokace a ve vhodnou chvíli ho zlikvidujte, seberte mu uniformu a jeho bezvládné tělo schovejte za některý z domků, aby ho ostatní nenašli.

Jděte si vyzvednout vybavení proti pancéřovou sniperku MI95. Vaším dalším úkolem je najít si vhodnou střeleckou pozici, doporučuji dostat se na střechu jednoho z domků hned za branou, vedou na něj schody a na střeše má lávku, po které se dá přejít na vedlejší domek a dál na žebřík, který vede na plošinu, ze které je slušný výhled. Po cestě si dejte pozor na vojáky, jak uvidí co to nesete v rukou, spustí alarm. Snažte se schovávat za četné překážky (domy, bedny, schody).

Hned jak se ocitnete na plošině, dostanete hlášku, že kolona vozů přijíždí do města. Připravte si sniperku a zamiřte směrem na východ, na zatáčku. Hned jak limuzína přejede zatáčku, vystřelte na muže, který sedí na zadním, levém sedadle. Nastane přestřelka, vniž jediný váš úkol je zmizet a nenechat se při tom zastřelit.

Mise 15 - Tunnel Rat

V této misi máte za úkol dostat se do podzemní základny, zabít poručíka Yussefa Husseina a dopravit náklad na povrch. Hned ze začátku říkám že snažit se o hodnocení Silent Assassin je marné, ke konci vás stejně odhalí a vy skončíte s hodnocením Professional, což dokáže zkazit den. Tak proč si jednou pěkně nezastřílet ?

Pravděpodobně budete mít na začátku v rukou sniperku z minulé mise MI95. Použijte ji ke zlikvidování nepřátel na povrchu a jedním ze dvou vchodů sestupte do podzemí. Zde můžete osvobodit zajatce, který vám prozradí umístění poručíka. Zamiřte tedy do kulaté místnosti na východní straně základny a zlikvidujte ho.

Pak se vydejte směrem k výtahu, po cestě likvidujte nepřátelský odpor uvnitř základny. Otevřete si dveře do výtahu a i snákladem vyjeďte nahoru, otevřete vrata a počkejte až pro vás přiletí helikoptéra (Kamov Ka-29, nádherný stroj).

Mise 16 - Temple City Ambush

Máte za úkol najít váš kontakt na agenta Smitha a zabít najaté vrahy. Hned po startu si zapněte mapu a vydejte se na místo kontaktu, které je označeno červeným hitmanovým symbolem. Najdete zde kontakt, který vám prozradí pozici agenta, který se nalézá pokaždé jinde. Až dorazíte na místo, najdete agenta, který trochu přebral. Poví vám o dvou nájemných vrazích, kteří se potulují po městě a dá vám za úkol je zabít a vyfotit.

První znich je oblečen jako ostatní stráže v oranžových šatech, na hlavě má žlutý klobouček a stylové černé brýle. Nalézá se vždy v patře některého z domů na jednom ze dvou náměstí a je vyzbrojen sniperkou. Druhý přechází mezi náměstími a pro změnu má na hlavě černou kšiltovku, oranžové oblečení a černé brýle. Ve městě se nalézá ještě třetí vrah, na kterého můžete narazit kdekoliv ve městě. Má na sobě oranžové oblečení, černé brýle a fialový turban. Má tendenci se na vás pověsit a sledovat vás. Pokud se tak stane, doporučuji ho vylákat do patra jednoho z domů na náměstí a tam ho jedním výstřelem z pistole zlikvidovat.

Nejdříve se tedy soustřeďte na snipera. Jelikož se nachází vždy jinde, je trochu problém ho odhalit, ale po pečlivém prozkoumání všech oken určitě jeho pozici najdete. Vyjděte do patra a pomocí struny se ho zbavte a vezměte si jeho sniperku a počkejte až se objeví na náměstí druhý vrah a jednou dobře mířenou střelou se ho zbavte (nezapomeňte si vyfotit jejich mrtvá těla). Odhoďte sniperku a vraťte se zpět k agentovi, který vám ukáže východ z lokace.

Pokud jste ještě nezabili třetího vraha, neodcházejte od Smitha, ale chvíli počkejte. Vrah se za chvíli objeví ve dveřích a kdybyste odešli, zabil by agenta a vy byste museli hrát misi znovu.

Dojděte do domu, který vám agent ukázal jako východ a u stěny najdete průlez.

Mise 17 - The Death of Hannelore

Vaším hlavním úkolem je zabít doktorku Von Kamprad, schovat její tělo a zmizet bez toho, abyste zabili některého civilistu. Hned na začátku k vám bude mířit jeden strážný. Počkejte za lodí, dokud nedojde až k vám a neotočí se, poté ho uškrťte strunou a vezměte si jeho oblečení. V tomto převlečení zamiřte k heliportu, pod kterým je vchod do kanálu. Projděte až nakonec kanálů, objevíte se uprostřed jezírka. Před sebou uvidíte dva strážné u dveří. Až se ten nalevo vydá směrem ke druhému, je ta pravá chvíle nenápadně opustit úkryt. Nyní zamiřte přímo do místnosti v severovýchodní části, kde se na posteli nachází váš převlek.

Převlečen za jednoho z pacientů se vydejte na jižní stranu přízemí, kde najdete klíč k místnosti ve druhém patře a vrohu místnosti najdete jed. Stráží si příliš nevšímejte, hlavně se nenechte znervóznit a nezpanikařit.

Teď máte vše, co potřebujete pro splnění úkolu a nezbývá než jít splnit hlavní cíl mise. Vraťte se zpět k jezírku a počkejte až se opět jeden ze strážných vydá pryč a vy projděte do haly, kde se vás zmocní sestřička a vyzve vás abyste ji následovali do patra a dovede vás až do kanceláře vašeho cíle. Při rozhovoru s doktorkou ji - až se nebude dívat - nasypejte jed do sklenice s vodou a počkejte až se napije. Nejdříve její tělo odvlečte do jedné z kanceláří po stranách (do kanceláře za chvíli přijde jiný pacient a uviděl by vás), až nikdo nebude v dohledu, tak její tělo odvlečte na vyznačené místo.

Pak stačí jen dojít zpět do přízemí a zamířit k východu, přičemž je jen na vás půjdete-li opět přes jezírko nebo si zkrátíte cestu předními dveřmi.

Mise 18 - Terminal Hospitality

Cílem mise je Deewanna Ji, vůdce kultu, kterého musíte zlikvidovat během jeho operace. Obejděte roh a zamiřte nahoru po schodech. Před sebou uvidíte jednoho ze strážných, obejděte ho, uškrťte ho a vezměte si jeho šaty. Vydejte se dál, po schodech dolu a pokračujte až ke chrámu sbazénkem. Pokračujte dál po cestě mezi skálami až k hlavní budově. Po levé straně najdete okno, kterým se dostanete nepozorovaně dovnitř budovy. Projděte skrz dvě místnosti do vestibulu. Do prvního patra se dostanete po schodech. Na patře najděte kancelář Chakana, kde najdete vaše vybavení (brýle pro noční vidění, klíč ke kanceláři, kde najdete převlek za doktora).

Vydejte se do severní části prvního patra budovy, kde si přivolejte výtah. Sjeďte do suterénu a z jedné z kanceláří si sežeňte skalpel. Teď máte vše co potřebujete k provedení malé operace. Otevřete si dveře do nejjižnější místnosti, kde najdete kromě vypínače generátorů také žebřík vedoucí do ventilačních šachet, pomocí nichž můžete zjistit, na kterém operačním sále je Deewanna Ji (v místnosti je jeho bodyguard v oranžovém oblečení).

Pak nezbývá než vypnout již zmíněný generátor, nasadit si brýle pro noční vidění a jít operovat. Stráží v černých oblecích si nevšímejte, zato si dejte pozor na stráže v oranžových šatech, kteří začnou zběsile pobíhat sem a tam, a mají tendenci vás rychle odhalit.

Po úspěšné operaci stačí vrátit se zpět na začátek mise. Až budete scházet ze schodů u přístavu, objeví se ještě jeden nepřítel. Ne, to není chyba, to je opravdu jeden z vašich klonů :-).

Mise 19 - St. Petersburg Revisited

Oficiální cíl mise je zabít obchodníka s jadernými zbraněmi jménem Sergei Zavorotko, ale jak brzy zjistíte, cílem bude úplně něco jiného. Vykašlete se na vybavení ve skříňce (stříleli byste jen na papírovou maketu). Místo toho vyjděte z metra a vydejte se na sever, obejděte v dostatečném odstupu Puškinovu budovu po směru hodinových ručiček a pak vejděte předním vchodem. Pokračujte po schodech nahoru do východního křídla budovy. Otevřete dveře a uvidíte váš pravý cíl. Připližte se kněmu a zabrnkejte mu na strunu. Právě jste zabili jednoho ze svých klonů Mr. 17.

Po krátkém filmečku si rychle převlečte jeho šaty, vezměte do sbírky sniperku W2000 a rychle zbudovy zmizte. Do budovy totiž vtrhne co nevidět banda ozbrojených strážců, aby zjistili co se děje. Vy mezitím doběhněte k západnímu vlezu do kanálu. Projděte stokou až do metra, přičemž si dejte pozor na bodyguardy rozmístěné u východu ze stok.

Mise 20 - Redemption at Gontranno

Vaším cílem je pozabíjet všechny stráže (20) a osvobodit Viktoria. Ocitáte se u brány vašeho kláštera, na nic nečekejte a rychle si doběhněte pro zbraně do srubu. Zde se vyzbrojte dle libosti a zlikvidujte postupně všechny stráže venku.

Až skončíte venku, je čas přejít přímo do chrámu, kde na vás čeká spousta slušně vyzbrojených nepřátel. Postupujte opatrně, spousta stráží má sniperku Custom Rifle, kterou vás snadno zabijí na jednu ránu, pokud vystrčíte nos ve špatnou chvíli. Ale jinak by neměl být problém všechny zlikvidovat.

Až zůstanete jen vy a Sergei, který je uzavřen ve zpovědnici, střelte ve zpovědnici do skleněného srdce. Pak doporučuji použít SP12 nebo M60 a máte dokončenou hru Hitman 2: Silent Assasin.

Gratuluji !!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář